rok szkolny 2019/2020

Z podwórka na bieżnię

Z podwórka na bieżnię – pod takim hasłem odbywa się projekt realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. 17.10.2019 r. do Szkoły Podstawowej nr 16 w Płocku zawitała lekkoatletyka. Świetna zabawa, sport na najwyższym poziomie i wielcy ludzie Królowej Sportu, którzy to prowadzili zajęcia z dziećmi: Paweł Januszkiewicz, Sebastian Chmara i Artur Partyka - wybitni polscy lekkoatleci. Celem projektu jest promocja aktywności ruchowej w oparciu o lekkoatletykę.

Nasz Jedyneczka w sztafetowym biegu mieszanym zajęła II miejsce ulegając tylko zwycięzcom ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku, brawo dla naszych małych sportowców.

XXVIII bieg tumski

18 października 2019 r. odbyła się XXVIII edycja Biegu Tumskiego im. Andrzeja Drętkiewicza.

Osiągnięcia naszych uczniów:

2 miejsce Andżelika Paluszewska,

3 miejsce Miłosz Nowak,

5 miejsce Oliwia Trzeciak.

Gratulujemy!!!

płock jesienią

27 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej "Płock Jesienią" i wręczenie nagród laureatom konkursu.

Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń naszej szkoły - Filip Morozow z klasy 6c.

Jest to II miejsce na 333 nadesłane prace.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zapraszamy na wystawę do Galerii Wisła.

Odkryj z nami płock

W tegorocznej edycji konkursu plastycznego wzięli udział uczniowie klasy 3a pod opieką pani Katarzyny Statkiewicz. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne🎨 przedstawiające walory naszego miasta.

Cieszymy się tym bardziej, że Zosia Bąk zdobyła nagrodę, a jej praca oraz 5 innych spośród ponad 300 prac widnieje na kalendarzu PLOT-u na rok 2020!

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Prace można oglądać na wystawie w ZOO w sali Herpetarium.🐍🦎

Gratulujemy!👏

uczniowie z najwyższą Średnią