Stypendia szkolne

Do ubiegania się o stypendium szkolne uprawnieni są uczniowie:

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 600 zł netto (zgodnie z § 1 pkt 1b rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2021 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, Dz. U. z 2021 r. poz. 1296).

płocka szansa edukacyjna

O stypendium Płockiej szansy edukacyjnej mogą ubiegać się uczniowie:

Nauka jest obowiązkowa do ukończenia 18 roku życia, zaś obowiązek szkolny rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat oraz trwa do ukończenia szkoły podstawowej, nie dłużej jednak niż do ukończenia 18 roku życia. Po ukończeniu szkoły podstawowej obowiązek nauki spełnia się przez uczęszczanie do publicznej lub niepublicznej szkoły ponadpodstawowej.

Kształcenie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz niedostosowanej społecznie jest prowadzone nie dłużej niż do ukończenia przez ucznia 24 roku życia – w przypadku szkoły ponadpodstawowej.

Wniosek o przyznanie stypendium Płockej szansy edukacyjnej można złożyć w terminach:

Zasiłki losowe

Zasiłek losowy (szkolny) może otrzymać uczeń:

„Zdarzeniem losowym” kwalifikowanym do przyznania zasiłku szkolnego jest zdarzenie „zależne od losu – kolei, wydarzeń życia”, tj. wszystko co dzieje się wokół nas, m.in. każde zdarzenie niezależne od woli człowieka: nagła, zagrażająca normalnemu funkcjonowaniu osób i rodzin sytuacja, tj. stanie się ofiarą przestępstwa, śmierć bliskiej osoby, wypadek, ale również pożar, gradobicie.

Stypendia motywacyjne

O stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe może ubiegać się każdy uczeń szkoły publicznej prowadzonej przez Miasto Płock (z wyjątkiem uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz absolwentów wszystkich typów szkół) lub słuchacz kolegium bez względu na miejsce zamieszkania.

Stypendia  za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe przyznaje się dwa razy w ciągu roku szkolnego po zakończeniu każdego semestru.

Aby otrzymać stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe nie trzeba składać żadnych wniosków. Można otrzymać niezależnie i równocześnie obydwa stypendia:

- jedno za wyniki w nauce,

- drugie za osiągnięcia sportowe.

Stypendia przyznawane są uczniom osiągającym bardzo dobre lub dobre wyniki w nauce albo osiągnięcia sportowe na szczeblu co najmniej międzyszkolnym oraz posiadającym co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

Stypendia za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe przyznaje dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej.

Stypendia wypłacane są w gotówce, w wysokości 100 zł.

Dzwonek na obiad

Jakie dziecko może ubiegać się o stypendium obiadowe Dzwonka?

Każde – o ile spełnia dwa warunki:

Nabór podstawowy: do 5 października 2021 r.